Foto: Saga1

MS dro seieren i land mot Gjøvik i Manglerudhallen, i en kamp som var målløs helt til andre periode nærmet seg slutten. I første periode var MS det dominerende laget, i den andre tok gjestene mer over. Det ble likevel MS som fant nettmaskene først, etter en flott kontring der Alexander Aleslöv var sistemann på pucken halvannet minutt før pause. Kort tid etter pådro MS seg en utvisning, og den utnyttet Gjøvik med bare sju sekunder igjen på klokka.

Bortelaget la press på oss i begynnelsen av tredje periode, men igjen var det MS som kom foran i målprotokollen på en kontring. Snaut midtveis i perioden spilte MS i undertall, men Marius Johansen traff Sigbjørn Osa med et fremragende pass og sistnevnte fikk stjernetreff alene med målvakten. Tre minutter senere var det Gjøviks tur i undertall, etter en tabbe en ellers god Eskild Øvstedal forhåpentligvis kan le og lære av i etterkant. Heldigvis var MS fortsatt i overtall, og tok raskt tilbake ledelsen ved Lucas Loob Trygg. Med drøye tre minutter igjen å spille doblet Stian Holth vår ledelse, og den holdt kampen ut.

Dette ble en ganske variabel forestilling fra begge lag. Kampen svingte veldig, men ble skuddmessig helt jevn. I kveld hadde MS den beste uttellingen, og scoret noen fine mål. MS hadde godt tak på Gjøvik forrige sesong, og det begynte altså med seier i år også. Allerede på lørdag får Gjøvik muligheten til å slå tilbake hjemme i egen fjellhall.